Driv3r

Driv3r

Aralık 4, 2019 0

Driver ilk oyunuyla oyun piyasasını sarsmıştı. Nefes nefese bir kovalamaca ve hiç düşmeyen temposuyla oyunseverlerin büyük beğenisini kazandı. Ardından gelen Driver 2 kötü bir oyun olmamasına rağmen, ilk oyun kadar tutulmadı. Daha sonra ne olduysa oldu ve seriden bir daha haber alamadık. Neyse ki yapımcılar yeni bir Driver oyunu için kolları sıvadı. Kısacası; Driver serisi yeni bir oyunla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor, hem de çok daha gelişmiş bir şekilde.

Driv3r adındaki oyunumuzun yapımcıları GTA 3 ve Vice City oyunlarından fazlasıyla etkilenmiş. Driv3r’de yapılan hemen hemen her yenilikte GTA3 ve Vice City oyunlarından bir şeyler bulmak mümkün. GTA serisinin ne kadar büyük bir hayran kitlesine sahip olduğunu düşünürsek, bu Driv3r için oldukça avantajlı bir durum.

Hikayeye biraz değinecek olursak; kahramanımız Tanner adında gizli bir polis. Tanner, büyük bir araba kaçakçılığından haberdar olur ve bu kaçakçıları yakalamak amacıyla yola koyulur. Daha sonra biz görevleri yerine getirirken, hikaye de sürekli ilerliyor. Görevler demişken, toplamda 30 görev bulunuyor ve herbiriyle ilgili FMV’ler mevcut.

Sonunda Silahlara Kavuştuk!

Oyunun %70’lik bir bölümü araba içinde, geriye kalan %30’luk bölümü de (matematiğimin ne kadar süper olduğunu farketmişsinizdir) araçsız olarak geçiyor. %30’luk bir bölüm az değil. Bu yüzden oyuna silahlar dahil edilmiş. Tabancalar, makinalılar ve bombaatarlar her türlü işiniz için emrinize amade. Driver’da önceden de yaya olarak gezebiliyorduk ama bunun bir anlamı yoktu. Silahların dahil edilmesiyle bu durum ortadan kalkmış. Büyük bir ihtimalle bazı silahları, GTA3 ve Vice City’de olduğu gibi araba içindeyken de kullanabileceğiz. 

Driv3r’de eskiye oranla çok daha fazla araç bulunuyor. Oyunda kullanabileceğiniz araçların sayısı yetmişin üzerinde. Araçlar arasında, arabaların dışında, motorsikletler ve botlar da var. Motorsikletler aynı Vice City’deki gibi. Vice City’den gördüğümüz yarış motoru, chopper ve scooter’ları Driv3r’de de göreceğiz ve motorla ön kaldırmak mümkün olacak. İçlerinde Lamborghini ve Jaguar marka arabaların da bulunduğu araçlar, lisanssız, yani uydurma isimler altında karşımıza çıkacaklar.(Bilin bakalım hangi oyundaki gibi?)

Tags: Aksiyon, driv3r, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts