Dragon Quest 12: The Flames Of Fate duyuruldu

Mayıs 29, 2021 0


Square EnixDragon Quest oyununun 35. Yıldönümü Özel canlı yayınında Dragon Quest XII: The Flames of Fate‘i resmen duyurdu. Platformlar ve çıkış tarihi şimdi açıklanmadı. Lakin dünya çapında tüm platformlara eşzamanlı olarak çıkması planlanıyor.

Dragon Quest 12: The Flames Of Fate ayrıntıları

Square Enix, Dragon Quest XII‘nin rastgele bir oynanış manzarasını sergilemedi. Bu kapsamda yalnızca oyunun kapak fotoğrafı paylaşıldı. Serinin yaratıcısı Yuji Horii‘de oyunu dünya çapında sunma amaçlarını doğruladı.

Horii, oyunun temasının birçok seçeneğe sahip olduğunu belirtti. Nasıl oynanması gerektiği konusunda da seçim yapabileceğinizi açıkladı. Bu da oyunun evvelki serilerinden daha açık uçlu olacağını gösteriyor. Ayrıyeten Horii ana karakterin tüm oyunu değiştirebilecek kararlar alabileceğini de lisana getirdi.

Oyunun teaser fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Oyunun detayları hakkında oyunculara pek bir şey sunulmasa da Horii, Square Enix‘in DQ XII ile serinin birtakım temel ögelerini değiştireceğini doğruladı. Geliştiriciler bu kapsamda uzun müddettir devam eden komuta savaş sisteminde değişikliğe gitti. Horii bunun ötesinde daha fazla detay paylaşmadı. Lakin komutların büsbütün kaldırılmayacağı konusunda da bir gönderme yaptı.

Serinin son oyunu şu anda imal etabında. Geliştirici takım oyunun piyasaya sürülmesinin hala çok uzak olduğunu lisana getirdi.

Öte yandan Square Enix, 35. yıldönümü canlı yayını sırasında Dragon Quest III‘ün HD-2D tekrar imali da dahil olmak üzere bir dizi yeni Dragon Quest oyununu duyurdu. Bu oyunun da tıpkı halde dünya çapında oyunculara sunulması planlanıyor. 

Tags: Dragon Quest, Oyunun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts