Doom 3 Mod

Doom 3 Mod

Aralık 4, 2019 0

Hemen hepimiz bu tarihe kadar Doom 3’ü defalarca oynadık. Kimimiz bir kez, kimilerimiz ise defalarca bitirdi. Multiplayer modunun tadına varıp, tekli oyuncu modunu unutan veya oyunu bitirince, bir kez daha oynama isteği kalmayanlar için Doom3 simgesine çift tıklama bahanelerini sunacağız. Belki de rekor zamanda çıkan Doom 3 modları hem oyun keyfini artırıyor hem de hatalı olarak düşündüğümüz pek çok noktayı düzeltmemize yarıyor.

Ghob mod: Doom 3 oynarken, grafiklerin güzelliği ve atmosferin başarısı herkes tarafından taktir topladı. Ancak bir sorun vardı ki uzun çatışma seansları sonucunda insanların akıllarına takıldı; oyun boyunca birbirinden güçlü silahlar kullanıyorduk. Fakat hiçbirinden, şöyle çevreyi görkemli bir şekilde aydınlatan ışık çıkmıyordu. Yükleyeceğiniz Ghob mod sayesinde tüm silahlardan çevreyi aydınlatacak kadar ışık süzmelerinin çıkmasını sağlayabiliyoruz.

Ghob modunun bir diğer özelliği ise; ilk bölümlerde kısa süreliğine karşılaştığımız ve bir ara birlikte savaştığımız, örümcek vari robotlardan istediğiniz zaman yanınıza alma imkânını sunması.

Kullanılışı: Ghob modunu aktive etmek için pak005.pk4 dosyasını, Doom3 ana dosyalarının içindeki base klasörünün içine atmanız yeterli. Örümcek robotu yanınıza çağırmak için ise; oyun içerisinde Ctrl+Alt+é tuşlarına basarak konsolu açmalı, ardından, bind ‘x’ ‘spawn char_guardsentry’ yazmalısınız. Burada x ile belirtilen yere hangi harfi yazarsanız oyun içinde o harfe bastığınızda yanınıza robotunuz ışınlanacaktır.

İndirmek için tıklayın.

Chaingun fix: Terminatör filminde görüp hayran olduğumuz seri kurşun yağdıran döner başlıklı silahımız chairgun’ı hemen her FPS oyununda sık sık görürüz. Doom3’te ise silaha gerekli ihtimam gösterilmemiş anlaşılan çünkü tek seferdeki mermi sayısını 60 ile sınırlamışlar. Kurşunları kullanmayıp adeta içen bir silaha daha fazla mermi yerleştirmek daha akıllıca olacaktır öyle değil mi? Neyse ki çaresi var. Chaingun fix modunu yüklediğimizde artık silahımıza 300 tane mermiyi yerleştirebileceğiz. Modun yapımcısı Chaingun’ın çok güçlü bir silah olması gerektiğini düünmüş anlaşılan. Çünkü modu yükledikten sonra silahın sadece 300 mermi kapasitesine ulaştığını değil tek seferde ikişer mermi gönderdiğine de şahit olacağız.

Kullanılışı: pak005.pk4 dosyasını, Doom3 ana dosyalarının içindeki base klasörünün içine atmanız yeterli.

İndirmek için tıklayın.

Tags: Aksiyon, doom 3 mod, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts