Dolar, Toz Bezini de Vurdu: Apple'ın 'Parlatma Bezi'ne Zam Geldi

Dolar, Toz Bezini de Vurdu: Apple’ın ‘Parlatma Bezi’ne Zam Geldi

Aralık 2, 2021 0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Apple, bundan bir ay evvel düzenlediği “Unleashed” aktifliğinde tertemiz ürünlerini duyurmuştu. Faalliğin favorisi yeni MacBook Pro’lar olsa da Apple, internet sitesine ilave ettiği “Parlatma Bezi” ile herkesin diline düşmüştü. Tüm Apple ürünleri ile geçimli olan! bu bez, Türkiye’de 199 TL karşılığında satışa sunulmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye özelinde bir karar alan teknoloji devi, ürün satışlarını bir vakitliğine durdurdu. Bunun sebebi, Türk lirasının dolar kuru karşısında yaşadığı şok değer kaybıydı. Doların 24 saat gibi kısa bir vakit içerisinde 2 TL etrafında değer kazanması, Apple’ın evvel satışları durdurmasına, sonra da maliyetlere zam yaparak satışları yine başlatmasına yol açtı. İşletmenin Parlatma Bezi de dolar kurunun yükselişinden etkilenen ürünlerden bir tanesi olarak kayıtlara geçti.

Apple’ın Parlatma Bezi, yüzde 25 zamlandı

Apple Parlatma Bezi

Apple’ın internet sitesinde yeni maliyetiyle listelenmeye başlayan Parlatma Bezi, an haysiyetiyle 249 TL karşılığında satın alınabiliyor. Başka Bir Deyişle bu ürüne, yüzde 25 etrafında zam gelmiş gidişatta. Apple, Parlatma Bezi’nin şu an için stoklarda bulunmadığını belirtiyor.

Merak edenler için; Apple’ın Parlatma Bezi’nin büyülü bir özelliği bulunmuyor. Firma, bu paklik ürünşöhreti “Aşındırmayan yumuşak malzemeden üretilen Parlatma Bezi, nano-texture sırça dahil tüm Apple ekranlarını tehlikesiz ve tesirli bir biçimde pakler.” ifadeleriyle tanıtıyor…

Tags: Apple'ın 'Parlatma Bezi'ne Zam Geldi Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ