Cyberpunk temasına sahip olan Gamedec duyuruldu

Cyberpunk temasına sahip olan Gamedec duyuruldu

Aralık 3, 2019 0

Daha öncesinde de Cyberpunk temasına sahip oyunlar görüyor olsak da özellikle CD Projekt Red firmasının geliştirmiş olduğu Cyberpunk 2077 ile birlikte bu evrenin çok daha popüler olmaya başladığını kabul etmemiz gerekiyor. İlerleyen yıllarda muhtemelen bu temaya sahip birçok oyun göreceğiz. İşte atmosferi ile dikkat çeken Gamedec isimli oyun da bunlardan birisi.

Cyberpunk temasına sahip olan Gamedec duyuruldu

Yine Polonya kökenli olan Anshar stüdyosu tarafından geliştirilen Gamedec, Cyberpunk atmosferine sahip olmasının yanı sıra özellikleri ve oynanış stiliyle de dikkat çekiyor. Hikaye olarak 22. yüzyıl Varşova’sında geçen Gamedec isimli oyunda özel bir dedektifi canlandıracağız. Şirketlerin mega güç haline geldiği bu dünyada sanal gerçeklik oyunu sonucu işlenen cinayetlerin gizemini çözmeye çalışacağız.

İzometrik bir RPG oyunu olacağı açıklanan Gamedec‘in ilk videosuna baktığımızda ise oyunun atmosferi ve diyalog sistemi gibi detayları konusunda bazı sahnelere yer verildiğini görüyoruz. Olayları farklı şekillerde çözebileceğimiz oyunun yeni yayınlanan duyuru videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz. Gamedec isimli bu oyunun çıkış tarihi ise henüz belli değil.