Cyberpunk 2021: Türk YouTuber, Teninin Altına Kablosuz Yonga Yerleştirdi

Cyberpunk 2021: Türk YouTuber, Teninin Altına Kablosuz Yonga Yerleştirdi

Eylül 25, 2021 0

Yaptığı deli buluşlarla, özellikle konut üretimi, sesli asistanlı ve alev fırlatabilen Iron Man kostümüyle sesini duyurmayı başaran Tolga Özuygur, geçtiğimiz gün acayip bir şeye daha imzalaydı. Özuygur, elinde tenin altına bir implant yerleştirdi. Bu implantın özelliğiyse şahsın elini sanki bir makineye dönüştürmesi. İmplant, RFID Radyo Frekansı ile Belirleme ve NFC teknolojilerine yer veriyor.

Özuygur, implantı eline yerleştirdikten sonra yaptığı paylaşımda bununla alakalı bir hayli proje yapacağını açıkladı. Bu projelere henüz gelmemişken haliyle pek çok birey, implantla alakalı pek çok merak mevzusuna sahipti. Özuygur da hikâyesinde bir sual yanıt yaptı ve ten altı implantıyla alakalı merak edilenleri yanıtladı.

İmplant hakkında hepimizin usuna gelen sualler yanıtlandı:

tolga özuygur

Böyle bir şeyi gören herkesin usuna elbette ilk gelen suallerden birisi ‘Yürüyen kredi kartı oluyor muyuz?’ stili bir şey oluyordur. Bunu merak eden bir takipçisi de implanta kredi kartı belirlenip belirlenemediğini aktardı. Özuygur, bu implantla bunun yapılamadığını, temassız ödemenin daha tehlikesiz bir altyapıya sahip olduğunu belirtti.

İmplant, biyouyumlu mu?

Özuygur’un aktardığına göre implant, biyouyumlu bir sırça içerisinde yer alıyor. Bu da bedene rastgele bir tehdit sunmuyor.

MRI ve metal dedektörlerinde mesele oluyor mu?

Makine, yapılan testlere göre MRI sürükletilirken rastgele bir mesele çıkarmıyor. Bununla beraber metal dedektöründe de ötme gibi kasvetler yaratmıyor.

İmplant’ın beden içi görüntüsü:

tolga özuygur

İnternetten bir X-ray görüntüsünü gösteren Özuygur, implantın çok minik bir ebatta olduğunu da böyle gösterdi.

Neden avuç gibi elin değişik bir yerine yerleştirilmedi?

Elin bu kısmının standart olduğunu aktaran Özuygur, bu noktanın elin hiçbir işlevini etkilemediğini belirtti.

Tags: Derisinin Altına Kablosuz Çip Yerleştirdi, Türk YouTuber Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ