CS: GO, PUBG ve Fortnite Gibi Oyunlarda Konuşup Yayın Açabileceğiniz 7 Nitelikli Mikrofon

CS: GO, PUBG ve Fortnite Gibi Oyunlarda Konuşup Yayın Açabileceğiniz 7 Nitelikli Mikrofon

Eylül 28, 2021 0

Neredeyse her bilgisayarın dahili bir kamerası ve mikrofonu vardır. Vardır ama niteliği çoğu zaman yeterli değildir. Bu sebeple kullanıcılar harici bir mikrofon ve kamera kullanırlar. Görüntü çoğu zaman basitçe aktarılır ancak mevzu ses aktarımına gelince vakalar azıcık karışık hale geliyor. Zira her mikrofon, her zaman doğru ve nitelikli bir ses aktarımı yapmaz. Bu sebeple mikrofonu test faktörüz gerekir.

Şayet şu an kullanmakta olduğunuz bir mikrofonunuz varsa rastgele bir oyuna ya da görüntülü konuşmaya dahil olmadan evvel test etmelisiniz. Mikrofon testi için çoğu kullanıcı bir video kaydolur ancak Windows bilgisayarınızda mikrofon testi için kullanabileceğiniz bir yöntem var. Gelin mikrofon testi nasıl yapılır yakından bakalım ve şayet bir mikrofonunuz yoksa satın alabileceğiniz seçenek modelleri görelim.

Mikrofon testi nasıl yapılır?

Adım #1: Mikrofon kablonuzda, portlarınızda mesele olmadığından ve bilgisayara bağlandığınızdan emin olun.  Adım #2: Windows Ayarlar sayfasını açın. Adım #3: Sistem alternatifine tıklayın. Adım #4: Soldaki kolondan ses sekmesine tıklayın. Adım #5: Sayfanın altına inin. Adım #6: Test etmek istediğiniz mikrofonu seçin. Adım #7: Mikrofona konuşun. Adım #8: Mikrofonunuzu Deneyin çizgisine bakın. Adım #9: Çizgi ile sesiniz senkronize bir biçimde ilerliyorsa mikrofon çalışıyor demektir. ya da Adım #10: Bilgisayarınızın kamerasını açın. Adım #11: Sesli bir video kaydolun. Adım #12: Videodaki ses niteliği, mikrofon niteliğinizi gösterecektir. Adım #13: Mikrofon testi bitirildi.

mikrofon testi

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızdaki dahili ya da harici mikrofonu test etmek için yukarıyadaki adımları izlemeniz yeterli. Bu test neticesinde sadece mikrofonun çalışıp çalışmadığını görmüş olursunuz. Mikrofon niteliğini bilmek için sesli bir video kaydolmak ve ses performansını değerlendirmek gerekir.

Her bütçeye uygun mikrofon modelleri:

EPOS B20 Akış Mikrofonu / 2097 TL Elgato Wave 1 Profesyonel Reyin ve Yayıncı Mikrofonu / 1899 TL Trust Reyin Mikrofonu / 1057 TL HyperX Reyin Mikrofonu / 945 TL AGPTEK Mikrofon / 459 TL Woxter Mic Studio Black Mikrofon / 329 TL Hadron Mikrofon / 114 TL

Stüdyo niteliğinde ses performansı: EPOS B20 Akış Mikrofonu

EPOS B20 Akış Mikrofonu

Type C USB iletişimi ile pek çok makinede basitçe çalışan EPOS B20 Akış Mikrofonu, stüdyo niteliğinde bir ses performansı sunuyor. Rastgele bir montaj gerekmediği için basitçe dilediğiniz makineye takıp çalıştırabilirsiniz. Mikrofon, bir makineye bağlı dahi olsa ne zaman çalışıp çalışmadığını hakimiyet edebilir ve kırmızı LED ışığından bu vaziyeti göreöğrenirsiniz. Ürünnam Amazon sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Net ses aktarımı için özel yapı: Elgato Wave 1 Profesyonel Reyin ve Yayıncı Mikrofonu

Elgato Wave 1 Profesyonel Oyun ve Yayıncı Mikrofonu

Özel kapsül biçimindeki yapısı sayesinde sesinizi en net biçimde aktaran Elgato Wave 1 Profesyonel Reyin ve Yayıncı Mikrofonunu Wave Link mobil uygulaması üzerinden hakimiyet edebilirsiniz. 24-bit/48kHZ analog-dijital dönüştürücüye sahip olan ürün, aynı zamanda ses bozulmasını önleyen Clipguard teknoloji kullanıyor. Mikrofon iletişimi ise 3.5 mm standart giriş ile sağlanıyor. Ürünnam gittigidiyor sayfasına buradan erişebilirsiniz.

RGB efektlerine sahip: Trust Reyin Mikrofonu

Trust Oyun Mikrofonu

USB iletişimi ile kullanabileceğiniz Trust Reyin Mikrofonunu bütün anlamıyla bir reyin mikrofonu haline getiren elbette RGB efektleridir. Mikrofon çalışmaya başladığı anda 5 değişik renkten oluşan efekt bir RGB döngüsü yaratır. 1.8 metrelik kablosu ile özgür bir kullanım alanı sunan mikrofon, arka tasarı hengamesini yasaklayarak yüksek hassasiyette ses aktarımı yapıyor. Ürünnam Amazon sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Elastik yapılı özgür kullanım: HyperX Reyin Mikrofonu

HyperX Oyun Mikrofonu

USB iletişimi ile kullanabileceğiniz HyperX Reyin Mikrofonu, oyunlar ve canlı yayınlar için özel olarak geliştirilmiştir. Montaj gerektirmeden takıp çalıştırabilirsiniz. Hem mikrofon hem de üzerinde durduğu stant elastik bir yapıda olduğu için rahat bir kullanım alanı sunar. Mikrofon aynı zamanda SoloCast; Discord ve TeamSpeak™ sertifikalarına da sahip. Ürünnam gittigidiyor sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Kendine ait filtre: AGPTEK Mikrofon

AGPTEK Mikrofon

Rastgele bir montaj gerektirmeyen AGPTEK Mikrofonu USB iletişimi ile kullanabilirsiniz. Modelin en dikkat toplayan güzergahı ise kendine ait bir filtre ile beraber geliyor olması. Bu filtre sayesinde mikrofonda patlama yapan sert harfler dahi net bir biçimde aktarılacaktır. Çift gözetmeli iletişim kabloları sayesinde özellikle canlı yayın sırasında yaşanan aksaklıkların önüne geçebilirsiniz. Ürünnam Amazon sayfasına buradan erişebilirsiniz. 

Kendine ait tripot: Woxter Mic Studio Black Mikrofon

Woxter Mic Studio Black Mikrofon

Woxter Mic Studio Black Mikrofon da filtre ile beraber gelen modeller arasında. Kendi tripoduna sahip olduğu için dilediğiniz yerde meselesiz bir biçimde kullanabilirsiniz. Mikrofon iletişimini 3.5 mm standart mikrofon girişi üzerine reelleştiriyorsunuz. 55 dB ses aktarım hassasiyeti sayesinde sesinizin en net biçimde dinlendiğinden emin olacaksınız. Ürünnam Amazon sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Ziynetten uzak: Hadron Mikrofon

Hadron Mikrofon

O kadar çok özelliğe gerek yok, sesimi net bir biçimde aktarsın yeter diyorsanız Hadron mikrofon uygun maliyeti ile dikkat toplayan mikrofon modelleri arasında. Işık efekti olmasa da renkli dış yapısı sayesinde bir reyin mikrofonu olarak kabul edebiliriz. 3.5 mm standart mikrofon girişi ile kullanabileceğiniz modelin köpük filtresi bulunuyor. Ürünnam n11 sayfasına buradan erişebilirsiniz. 

Oyunlar ve canlı yayınlar sırasında sesinizin net bir biçimde iletildiğinden emin olmanız için mikrofon testi nasıl yapılır sualini cevapladık ve her bütçeye uygun bazı mikrofon modellerini listeledik. Listemizdeki ürünlerin maliyetleri, değişik alışveriş sitelerinde yer alan değişik kampanyalara göre farklılık gösterebilir. 

Tags: Yayın Açabileceğiniz 7 Kaliteli Mikrofon Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ