Champions Online'ın bilinmezleri

Champions Online’ın bilinmezleri

Aralık 5, 2019 0

Diablo, Warcraft ve Starcraft’ın üretiminde yer alan, reyin dünyasının akılda adlarından Bill Roper ile Champions Online hakkında konuştuk. 2009’un üçüncü çeyreğinde raflarda yer alacak olan MMORPG’de, kendi kahramanlarımızı yaratacağız.

Champions Online'ın bilinmeyenleriMerlin: Neden yalnızca PC ve X360 platformları? Oyuncular beraber bu iki platform üzerinden tek bir server’da oynayabilecekler mi? Yakında Champions Online PS3 için de piyasaya sürülebilir mi?

Bill Roper: İmal içerisinde hakimiyetlere çok önemsedik. Oyunun en iyi hakimiyetlerle oynanabilmesi için en bereketli platformun PC olmasını kararlaştırdık. Konsollara çıkarmamız ise X360 üzerinden oldu. Bu ekipce kararlaştırdığımız bir şey. Aynı server üzerinden iki platformun oyuncularının oynamasına gelince, bu şimdilik olası olmayan bir büyüme. Ancak hoş bir fikir, asıllaşması olanaksız değil. İmalin PS3 için de çıkarılması mevzusunda hâlâ bazı çalışmalarımız sürüyor. Bizim emelimiz, değişik kitlelerde değişik oyunculara ulaşabilmek.

Merlin: Şahsiyetlerimizin silah kullanabileceğini ve istenirse bu silahların başka oyunculara gösterilmeyeceğini duyduk? Bu özellik sunulacak mı? Ayrıca silahlarda ne gibi özellikler olacak, savaşlara katkısı nasıl olacak?

Bill Roper: Silahlar imaldeki en iddialı olduğumuz noktalardan bir tanesi. Mevzubahisi silahlar, sınıflar ile spektrum gösterecek. Banal MMO cinslerinde olduğu gibi oyuncular silahlarını geliştirebilecek. Her sınıfın kendine has silahları olmayacak. Her sınıf tüm silahları eline alabilecek. Ancak dile getirebileceğimiz bir unsur var ki, bu da üretimde oldukça ehemmiyetli bir kısım. Silahlar sınıfların özelliklerine göre kullanım marifeti gösterebilecek. Oyuncuların elindeki silahlar doğrudan savaşı etkileyebilecek. Oyuncuların dikkatle seçmeleri gereken silahlar bazen çok ehemmiyetli bir mevzu olabiliyor. Çünkü kişiliğin cinsine uymayan silahlar kullanıcılara güçlük çıkaracak.

Merlin: Şahsiyet yaratımında ne gibi özellikler sunulacak, kişiliklerimiz birbirinden ne kadar değişik olabilecek?

Bill Roper: Öncelikle sınıflardan bahsetmek gerekirse, City of Heroes ve Villians olarak ikiye bölmüş cinsten bahsedebiliriz. Oyuncu kostümleri ve surat modellemeleri değişiklik gösterecek. Kostümler mevzusunda çok iddialıyız. Birbirinden değişik, renkli, kişiliklere uygun kostümler hemen gözünüze çarpacak. Özellikle kostümler ve surat ifadeleri hakkında söylemek istediğimiz bir şey var. Bunlar şahsiyetlerin karakterlerini oldukça yansıtacak.

Şahsiyet oluşturma ekranında seçilen sınıftan sonra esas özellikler dağıtılacak. Reyin süresince yapacağınız eylem neticeyi, kazandığınız hüner puanları ile saklı bazı özellikler açılacak. Oyuncular bu özellikleri açtıkça ötekilerinden daha değişik bir şahsiyet ortaya koymuş olacak. Mesela bunlardan bir tanesi “süper sıçrama”. Bu özellik şahsiyetinize çok daha yükseğe sıçraması için bir ekip özellikler kazandıracak. Biz, üretimde dolaysız şahsiyet gelişimine değil, daha çok bu saklı özellikleri açmaya müteveccih bir reyin büyüttük. Oyuncular bunlara ulaşmak isteyecek ama bu güç olacak.

Tags: champions onlineın bilinmeyenleri, PC, Role Playing Game Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts