Catwoman

Catwoman

Aralık 4, 2019 0

Kedi kadın konseptini anımsayan var mı çıkış olarak? Ben sanırım ilk kez Batman filminde görmüştüm, daha öncesini hatırlamıyorum. Pısırık bir sekreter delleniyor ve elbiselerini kendi başına dikip, vamplığın doruklarında gezinip kedimsileşiyordu. Tabi arada Bruce Wayne amcamızla da bir sarkıntılık oluyor ama olayın o boyutuna girmemek lazım.

Velhasıl kelam, Kedi Kadın denilen bu zat-ı muhterem kahramanın gerçek olarak ilk mevcudiyeti, çalıştığı yerdeki pısırık yaşamından sıkılınca ortaya çıkıyor. Yanlışlıkla şirketin pis işlerini fark eden –ya da bulan- zavallımız, ölümün soğuk nefesine doğru itilirken hayatta kalmayı başarıyor ama birazcık sıyırıyor denilebilir kısaca. Uzunca da bir başka kedi(?) tarafından hayatının bağışlanması öyküsü var ki asıl olay bu zaten ama ya izleyin ya da oynayıp görün.

Mart mı geldi, nedir?

Şimdi, oyunun güzel tarafı hem filmle birlikte piyasaya çıkmış olması, hem de filmle lineer –birebir- gitmesi bana kalırsa. İkisini birden hatim edince, aslında insana pek fena da gelmiyor hani. Amma ve lakin, Hale Berry sevmem ki ben? İkinci güzel tarafı hareketler. Maşallah, kedimiz hakikaten aerobikçi kıvamında bir insan olmanın yanında, en kıvrağından bir de kedi. Damlarda süzülmeler, saldırılardan kaçmak için yapılan hareketler, mermilerden bile kaçabilirsiniz (“Matrixvari” denilen kültür bu olsa gerek ama arkadaşlar Matrix’ten önce Japon sineması yapıyordu bunları zaten, geçmiş olsun). Duvarlar dostunuz ayrıca, bir dolu hareket yapabilirsiniz sağını solunu kullanıp, dikine dibine koşarak. Bir de kırbacımız var ki, tam eğlence. Vur, tut çek, sallan yuvarlan, çok yönlü mutfak robotu mübarek. Gerçi silahın gücü mü, yoksa kullanan mı önemlidir? Ekleyelim, düşmanlar da tutulup fırlatılanlar arasında, vazolar gibi aparatlar da onların kafasına inenler haznesinde.

Bir de garip özellikler var karakterimizde. Tabi bir kedi uyandırırsa onu, kurbağa gibi sağa sola dil/ip attırtacak değil. Aynı kediler gibi enfraruj –gece görüş özelliği- sahibiyiz. Karanlık bölümlerdeki yegane yardımcımız. Son olarak gördüğüm, bu kedinin bir de “deli dumrul” tarafı var. Çok güçleniyoruz mu desem, bütün özelliklerimiz zirve yapıyor mu desem, herkesi korkutup kaçırıyoruz mu desem? Desem oğlu desem.

Kedi misin, kaplan mı mübarek?

Tamam, gelelim grafiklere. Valla çok öyle aman aman padişahım bir grafiği yoktu oyunun. PS2 versiyonu da daha başarılıydı grafik konusunda. Xbox ve PC versiyonları, sanırsam birbirlerinden araklamışlar grafikleri ki aynı akıcılık yoktu. Kırarım işte böyle puanlarınızı. Yani kardeşim, çok mu zor DC Comics çizerlerini yanınıza alıp “çiziver” demek? İlla zorlayın teknolojiyi de cılkı çıksın, beceremeyin. Gitti bitti, grafikler olmamış.

Tags: Aksiyon, catwoman, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts