Büyük Bir Faallikle Tanıtılacak: Twitter'ın Uygulama içi Alışveriş Özelliği Kullanıma Sunuluyor

Büyük Bir Faallikle Tanıtılacak: Twitter’ın Uygulama içi Alışveriş Özelliği Kullanıma Sunuluyor

Aralık 4, 2021 0

Birkaç ay kadar evvel sosyal medya platformu Twitter’ın, yeni bir özellikle beraber uygulama içi alışverişi olası kılacağı haberini sizlerle paylaşmıştık. Bu yeni özellik kapsamında işletmeler, profillerine sattıkları mahsulleri ilave edebilecek; mahsulü almak isteyen kullanıcılar da mahsulün sitesine yönlendirildikten sonra satın alma operasyonunu hakikatleştirebilecek. 

Sosyal medyada alışveriş odaklı giderek gelişen akıma katılan son firma olan Twitter, özelliğin 28 Kasım gününden itibaren hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Sosyal medya devi bu yeni özelliği bir faallik ile hayata geçirecek. Faallik, bir canlı yayında alışveriş özelliğinin kullanıma sunulması biçiminde asıllaşacak.

Özellik şimdilik yalnızca iOS ve masaüstünde kullanılabilecek

Twitter alışveriş özelliği

Ananesel olarak büyük satış promosyonlarıyla ilişkilendirilen Şükran Günü sonrasında asıllaşacak olan, Walmart ve Twitter iş birliğinin mahsulü “Cyber Deals Sunday” adlı yayına, ünlü şarkıcı Jason Derulo konut sahipliği yapacak. Yayın için Twitter, “elektronik, konut eşyaları, giyim, mevsimlik dekor, sürpriz özel konuklar ve çok daha aşırısını” kapsayan “30 dakikalık bir varyete gösteriyi” ifadelerini kullanıyor. 

Paylaşılan tanıtım görselleri; Twitter’ın canlı alışveriş arayüzünün video canlı yayını, çevrimiçi fihrist ve tweet akışı arasında nasıl ufalandığını gösteriyor. Buna göre bir perakendecinin web sitesine giden irtibata tıklamanız gidişatında yayın, fotoğraf içinde fotoğraf modunda oynamaya devam edecek. Twitter’ın daha evvel de paylaşmış olduğu üzere, alışveriş özelliği ilk başta yalnızca iOS ve masaüstünde kullanılabilecek. Android kullanıcıları ise yayını izlemekte özgür; ancak alışveriş özelliğinden faydalanmaları henüz olası olmayacak. 

Twitter alışveriş özelliği

Walmart yayınının bir “test” olduğunu belirten Twitter, gelecekte yapılacak olan canlı yayınlara dair rastgele bir detay vermedi; ancak alışveriş canlı yayınlarına konut sahipliği yapacakların şimdilik yalnızca markalar olacağını, banal Twitter kullanıcıları için bunun bir müddet daha olası olmayacağını belirtti.

Geçtiğimiz temmuz ayında muhakkak markaların profillerine bir alışveriş kısmı ilave etmesine imkân sağlayan “Shop Module” kaptan uygulamasının hemen ardından uygulamaya konan Twitter’ın canlı alışveriş özelliğinin, önümüzdeki haftalarda Amerika Birleşik Devletleri’deki daha fazla satıcıyı içermesi bekleniyor. Kazancını ananesel reklamcılığın ötesinde çeşitlendirmeyi amaçlayan sosyal medya işletmeyi, bunlara ek olarak kullanıcılardan doğrudan para kazanmak emeliyle premium üyelik özelliklerini de başlattı. 

Tags: Twitter'ın Alışveriş Özelliği Yakında Kullanıma Sunulacak Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ