Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016)

Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016)

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016)

Neler var neler! Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) Oyun dünyasına baktığımızda özellikle Mart ve Kasım aylarının oldukça yoğun dönemler olduğunu görüyoruz. Ama son birkaç yıla baktığımızda Mayıs ayının da oldukça yoğun geçtiği gözükmekte. İşte içerisine girdiğimiz bu yılın Mayıs ayı da birbirinden önemli yapımlara ev sahipliği yapacak ve yıllardır beklediğimiz birçok oyuna sonunda kavuşacağız.

Bu ay tabi ki her zaman olduğu gibi irili ufaklı birçok oyun hem dijital hem de kutulu olarak rafları süslemeye başlayacak. Gelin bu haberimizde bu ay çıkacak olan önemli yapımlara göz atalım. Hem çıkacak olan oyunları, hem de çıkış tarihlerini hatırlayalım.

Çıkacak oyunlara aşağıdaki görsele tıklayarak göz atabilirsiniz. Liste çıkış tarihine göre sıralanmıştır.

1 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) Battleborn – 3 Mayıs (PC, PS4, Xbox One)

2K Games’in yeni shooter oyunu Battleborn yapılan beta sürecinden sonra nihayet çıkışını gerçekleştiriyor. Çıkışında farklı silah ve özelliklere sahip olan 25 karakter barındıracak olan Battleborn, moba türünü FPS oynanışı ile birleştirecek. Sahip olduğumuz yetenekler dışında her karakterin kendine has bir ultimate yeteneği de bulunacak.
2 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) The Park – 3 Mayıs (PS4, Xbox One)

2015 yılı ortalarında PC platformu için çıkışını gerçekleştiren The Park, 3 Mayıs itibari ile konsol çıkışını gerçekleştiriyor. Psikolojik koru türüne farklı bir şekilde yaklaşan Park bazı noktalarda başarılı çıkışlar yapsa da kısa olması ve bir türlü beklenen korku düzeyine ulaşamaması sebebiyle eleştirilmişti.

3 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) Shadow Complex Remastered – 3 Mayıs (PS4)

Geçtiğimiz yıl sonunda PC, geçtiğimiz Mart ayında ise Xbox One çıkışını gerçekleştiren Shadow Complex Remastered’ın PS4 sürümü 3 Mayıs itibari ile dijital olarak satışa çıkıyor. Epic Games’in geçtiğimiz nesle türüne göre damga vuran yapımlarından biri olan oyun, bu çıkışıyla birlikte misyonunu da tamamlıyor. Metroidvania türünü seven oyunculara tavsiye ediyoruz.
4 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) Stellaris – 9 Mayıs (PC)

Paradox tarafından geliştirilen ve bilim kurgu strateji türünde olan Stellaris; birçok gezegen, çeşitli ırklar ve rastgele düşmanların, tehditlerin olacağı ve oyuncuların kendi imparatorluğunu kurmaya çalıştıkları bir strateji oyunu olarak dikkat çekiyor. Günümüzden 200 yıl sonrasında geçen oyunda keşif ve teknolojik gelişmelerin yeri de oldukça büyük. 5 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) Uncharted 4 – 10 Mayıs (PS4)

Nathan Drake’in son macersı Uncharted 4, şüphesiz bu ayın en önemli yapımlarından birisi. Uzun süredir beklediğimiz oyun aksiyon ve oynanış dinamikleri kadar bu sefer hikayesiyle de merakımızı cezbediyor. Sürüş dinamikleri, grafikleri ve tabi ki o dengeli yapısıyla yine uzun süre unutamayacağımız bir macera bizleri bekliyor.
6 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) Doom – 13 Mayıs (PC, PS4, Xbox One)

FPS türünün en önemli IP’lerinden biri olan Doom yeni oyunu ile bir kez daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Diğer FPS oyunlarının aksine köklerine sımsıkı sarılan Doom, eski tarz FPS oynanışını seven oyuncuları fazlasıyla tatmin edecek bir yapıya sahip. İçerdiği vahşet unsurlarıyla da dikkat çeken ve ufak yaştaki oyunculara tavsiye etmediğimiz oyunun nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.
7 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) Homefront: The Revolution – 17 Mayıs (PC, PS4, Xbox One)

Yapım aşaması tam bir yılan hikayesine dönen Homefront: The Revolution, uzun süren bu sürecin sonunda bu ay çıkışını gerçekleştiriyor. Yapılan betası ile hayal kırıklığı yaratmasına rağmen oynanış videoları ile kafamızı karıştıran yapımın akibeti bu ay içerisinde belli olacak. Beklentimiz çok düşük olduğu için şaşırtması da bir o kadar yüksek olabilir.
8 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) Valkyria Chronicles Remastered – 17 Mayıs (PS4)

PlayStation 3’ün sevilen taktiksel strateji RPG türündeki oyunlarından biri olan Valkyria Chronicles’ın Remastered versiyonu Playstation 4’e özel olarak çıkışını yapıyor. Sega’nın son yıllarda yapmış olduğu en sağlam işlerden biri olan yapım ikinci dünya savaşına farklı bir pencereden bakmamıza olanak sağlıyor. 9 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) Overwatch – 24 Mayıs (PC, PS4, Xbox One)

Blizzard’ın yeni projesi Overwatch yapılacak olan son beta sürecinden sonra 24 Mayıs’ta çıkışını gerçekleştirecek. kendine has yapısı ve farklı yeteneklerde kahramanları ile dikkat çeken oyun takım tabanlı oynanışı ile yine rekabet unsurunu öne çıkaran oyunlardan birisi. İşin arkasında Blizzard olunca Overwatch’a olan merakımız da artış gösteriyor tabi ki.
10 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan – 24 Mayıs (PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360)

Ninja Kaplumbağa’ların platinium Games imzası ile çıkacak olan bu yeni macerasında serinin hafızalara kazınan karakterleri ile bir kez daha bir araya geliyoruz. Çıkacak olan filmin popüleritesi ve küçük yaştaki oyuncuların da ilgisini çekmesi ile satış rakamlarında üst sıralara oynayabilecek olan oyun Platinium Games’in kendine has dövüş tarzı ve kombolarıyla da oyuncuları kendine çekiyor.
11 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) Total War: Warhammer – 24 Mayıs (PC)

Kısa bir ertelenme ile bu ay çıkışını gerçekleştirecek olan Total War: Warhammer, isminden de anlaşılabileceği iki iki farklı evreni bir araya getiriyor. Sıra tabanlı yapısını gerçek zamanlı taktikler ile birleştiren oyun Sega ve Creative Assembly imzasını taşıyor.
12 Bu ay çıkacak oyunlar (Mayıs 2016) The Elder Scrolls Online – Dark Brotherhood – 31 Mayıs (PC)

The Elder Scrolls evreninin en sevilen birliklerinden biri olan ve hemen hemen her oyununda bizi en az ana senaryo kadar derin maceralara sürükleyen Dark Brotherhood içeriği Elder Scrolls Online’a geliyor. Dark Brotherhood temalı eşya setlar, mekanlar, yetenekler dışında bu yeni güncelleme ile birlikte birliğin suikastçilerinden biri de olabileceğiz.
#bu ay çıkacak oyunlar Yorumlar 3 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 17:10 Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 03.05.2016 22:16 TRT 1i açın bakın Play Station 4 ve Uncharted 4 ün reklamı var. B.München ve A.Madrid Ş.ligi yarı final maçı oynanıyor. Merlin bunu haber yapmanızı beklerim. Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 03.05.2016 15:36 Kral geliyor Nathan reyiz -_- Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 02.05.2016 20:17 çıkacak oyunlar gayet kaliteli bu ay. Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder

Tags: Bu ay çıkacak oyunlar, galeri_76 Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts