Bitcoin, Kasım Ayında En Büyük Aktüellemelerinden Birini Alacak

Bitcoin, Kasım Ayında En Büyük Aktüellemelerinden Birini Alacak

Ekim 2, 2021 0

Kripto paraların şu an için en bedellisi olan; aynı zamanda ilk kripto para olma özelliğiyle yeni bir çağ başlatan Bitcoin, şu ana kadarki en büyük aktüellemelerinden birini almaya hazırlanıyor. Önümüzdeki 2 ay içinde gelmesi beklenen yenilikler arasında ‘uslu sözleşmeler’ özelliği de yer alacak.

Bitcoin’in en çok tenkit aldığı noktalardan biri, kendini geliştirmeyip ekipmanı açısından öbür kripto paraların gerisinde kalmasıydı. Derken Bitcoin’in kasım ayı etrafında büyük bir aktüelleme alacağı bilindi. Kripto para borsası Kraken’in raporunda da bunun Bitcoin’e gelen en büyük yenilikler silsilesi olduğundan bahsedildi. 

“Geride kaldı” söylemlerine tepki gibi olacak

bitcoin taproot

Bitcoin’e getirilen son büyük aktüelleme, 2017 senesinde gelen SegWit’ti. Bu aktüellemeyle beraber Bitcoin’in protokolü ölçeklendirilmişti. Ancak paranın altcoinlerin gerisinde kaldığı ifadeleri bir cinsli durmadı. Bir Hayli şahsa göre Bitcoin, ismi sayesinde ayakta duran ve yakında sönecek olan bir kripto paraydı.

Bitcoin’e kasım ayında gelmesi beklenen Taproot aktüellemesi ise, bir hayli kaynağın ifadesine göre kripto paranın son 4 senede aldığı en büyük aktüelleme olacak. Bu aktüellemenin özellikleri açısından öbür kripto paraların gerisinde kaldığı söylenen Bitcoin’i bu anlamda azıcık daha değerlendirmesi bekleniyor. Natürel parasal bedelinde olacak farklılıklar hakkında şimdilik bir şey söyleyemiyoruz.

Taproot aktüellemesi, Bitcoin’in madencilik yararlılığı ve saklılığını artırmakla kullanıcıların mahremiyetini de kuvvetlendirecek. Bunun yanı gizeme Bitcoin, iddialara göre bu aktüellemeyle Ethereum’da bulunan uslu sözleşmeler özelliğini de bünyesine ilave edecek.

Tags: bitcoin, Kasımda En Büyük Güncellemelerinden Birini Alacak Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts