Bandits: Phoenix Rising

Bandits: Phoenix Rising

Aralık 3, 2019 0

PC ‘in reyin hoşlanırlar için popüler olmaya başladığı ilk zamanlarında oturup saatlerce quarantine oynardım. Ağır silahlarla donattığımız taksimizle kapkara bir gelecekte hayat çabası verirdik. Bir arabayı ağır silahlarla modifiye etmek gerçekten çok zevkliydi. Bandits de qarantinene paralel bir reyin , bu sefer bir taksi şöförü yerine bir çift yağmayıcıyı canlandırıyoruz. Oyunun mevzusu bir kaç saat tüketilerek yazılmış Mad Max kokan bir kara ütopya. Zati reyin single player dan çok online oynanması için planlanmış diyebiliriz.

Biz wolfgang çetesinin lideriyiz , çöl haşerelerimizle sağı dolu yağmalayan çöl serserileriyiz. Bu kadar makûs bir mevzuya sahip olsa da reyin bence çok galibiyetli. Piyasadaki binbir rezil reyin gibi oynanabilirlik geri tasarıya atılmamış. Oyunu oynamak çok güç olsa da esrarengiz zevkli. Amigadaki şanlı Walker gibi bir elinizle otomobili hakimiyet edip bir elinizle de vasıtaya monte edilmiş topu hakimiyet edeceksiniz. Countercılar hiç bulaşmasın reyin alışana kadar çok güç ve alışmak bir kaç saat alıyor. Oyunda genelde esrarengiz bir karambol var ; bir yanda taşıtı yolda yakalamaya çalışırken aynı anda rakiplerimize ateş etmeliyiz tabi bize niyet alan roketlerden kaçmak da gerekli . Çoğu zaman üçü beraber yürümüyor ama reyin çok hareketli ve cümbüşlü bir hal alıyor. Oyunda kamera vasıta üstündeki topla beraber dönüyor. Başka Bir Deyişle arkamıza ateş ederken önümüzü göremiyoruz , üç ebatlı düşünmek zorundayız. İlk başlarda insanı çıldırtsa da bir kaç saat sonra reyin insanı sarıyor ve bu zavallı insan siz başından kalkamıyorsunuz.

Oyunda bir çok vasıta var , kimi süratli ve dayanıksız, kimi dayanıklı ve yavaş. Bir çok silah var , ağır silahlar genelde yavaş oldukları için iyice yanaşıp iyi bir amaçlamadan sonra ateşlemek gerekiyor. Topu kullanmıyorken istersek otomobili mouse ile idareyebiliyoruz. Klasik kullanımda vasıta toprak tabana fiziğe ters bir biçimde tutunuyor , çizgisinden saptırmak mümkün dahi değil. Başka Bir Deyişle ne önden ne arkadan kayıyor. Fakat taşıtı durdurmak istersek el frenini kullanmadan değişmez yakalayamıyoruz. Araba yıkılması gibi bir şey yok , temelinde araba havada taklalar atabiliyor ama bir kedi gibi dört ayak üstüne düşüyor. Her bilgisayar oyununda olan 5 saniyede son sürate çıkmak absürtlüğü bu oyunda da mevcut ama en azından bu arabalar süratli gidiyor , neticede GTA3 teki yavaşlık beni derinden üzmüştü.

Vazifelerimiz genelde bir yerlere saldırmak , birilerini gözetmek , bir yerleri patlatmak gibi sıradan şeyler ama değişik vasıtaları patlatmak o kadar zevkli ki , misyonlar insanı hiç sıkmıyor. Yalnızca vazife başlarında save edebilmemiz acaip sıkıcı bir detay , aynı yerleri tekerrür ve tekerrür oynamak benim midemi bulandırıyor ben gameboy oyuncusu değilim ki niçin böyle muamele görüyorum en azından mafia gibi kısım içinde autosave bölgeleri koyabilirlerdi. Uzun misyonları baştan oynamak insanı oyundan soğutuyor.

Grafikler için sıradan ve akıcı diyebiliriz , fakat kahramanların portre çizimleri perişan

Müzikler muhteşem , soundtrackda rock/blues , hardcore/metal , disco/tekno ne ararsak bulabiliyoruz. Böyle bir reyin için müthiş bir tercih olmuş. Oyunu açarken çalan drummandbass partitionu bir bassçı olduğum için beni hemen tavladı. Reyin içindeki karambolde efektlerin farkına pek varamasak da gayet galibiyetli. Motor sesini dinlemek benim için gerçekten çok ehemmiyetlidir , mafia ‘da dinleyemediğim için rahatsız oluyordum. Bu başka bir artı.

Bandits bileği joistik kullanmaktan kalınlaşmış kemik kitleye hitap eden bir reyin. Oynanabilirliği her ne kadar methetmiş olsam da action – similasyon misalin : Tie Fighter , Wing Commander , Desert-Jungle Strike, Gunship… deneyimi olmayan için bir kabus olabilir. Ama korkmayın , bu oyunu alın , elinizi ve bileğinizi eğitin.

Tags: Aksiyon, bandits phoenix rising, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts