Ayıp Olur: Apple'ın Sanal Gerçeklik Makineleri iPhone'suz Kullanılamayabilir

Ayıp Olur: Apple’ın Sanal Gerçeklik Makineleri iPhone’suz Kullanılamayabilir

Eylül 24, 2021 0

Ürettiği ilk mahsullerden bu yana merakla takip edilen Apple; sağladığı güvenlik sistemi ve muhtelif ekipmanlarla, tasarımıyla, uzun ömürlülüğüyle her zaman alakaların odağında oldu. Dünya piyasasına sürdüğü mahsullerin çok yakalanmasıyla beraber kendini yinelemekten sakınan ve farkı makinelere de yönelen Apple’ın alakayla beklenen bir öbür mahsulü ise AR/VR başlık.

Apple AR/VR başlıklar, ekonomik şartlar nedeniyle cüzdanlarımızla fukara ama şerefli bir bakışma yaşatacak ve ardından derin bir iç sürükletecek gibi görünüyor. LİDAR sensör ile üzerinde birden çok rakamda kamera taşıyacağı ve 8K çözünürlüklü iki adet ekranı bulunacağı öğrenilen başlığın hayli pahalı bir maliyetle satışa sunulacağı düşünülüyor. Mevzubahisi AR/VR başlıkla alakalı erişilen son bilgiler de ise, çalışması için başka bir Apple aygıta lüzum dinlediği bilindi.

İPhone veya başka bir Apple aygıtı zorunlu olabilir:

Apple Başlık

Apple ekosisteminde başka bir aygıta lüzum dinleyen başlığın İPhone ya da İPad gibi başka Apple makineleriyle iletişim kurabileceği aktarıldı. Bu lüzumun, Apple’ın daha evvel bitirdiği yongalardan kaynaklandığı ve öbür Apple makinelerindeki yongalar kadar güçlü olmayacağı düşünülüyor. Başlığın, sahip olduğu CPU ve GPU sayesinde bazı bağımsız özellikleri de barındırdığı erişilen bilgiler arasında.

Yayınlanan bazı görseller olsa da tasarımı hali hazırda netleşmeyen başlığın, bir somurtkanlık olmadığı zamanca yakın bir zamanda tanıtılması bekleniyor. Zira Apple’ın mevcut CEO’su Tim Cook’un başlığa çok umursadığı ve emekli olmadan evvel aygıtın çıkarılmasını istediği öğreniliyor. 

Tags: Apple Sanal Gerçeklik Cihazı iPhone'suz Kullanılamayabilir Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ